Тешка сообраќајка во Грција – загинаa 4 македонци, 12 повредени


Четворица македонци загинале, а двајца се потешко повредени во стравичната сообраќајна несреќа што попладнево околу 18 часот се случила во близина на градот Кавала во соседна Грција, јавува evesti.mk.

Повеќе патници со комбе се враќале од свадба во Турција и во близина на Кавала се случила несреќата. Според порталот уште 10 патници од Македонија се полесно повредени и се згрижени во болницата во Кавала.  За несреќата од грчката полиција бил информиран и македонскиот конзулат. Нема информации како дошло до несреќата.

Фото – evesti.mk

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1