Судијката која гола вежбаше воканцеларија во Босна е суспендирана


Судијката од Врховниот суд на Федерацијата на Босна и Херцеговина, што без облека играла, вежбала и читала весници пред прозорецот на својата канцеларија во Палатата на правдата, ќе биде привремено суспендирана од работа, пренесува Танјуг.

gola_sudija1Весникот „Дневни Аваз“ на 17 мај објави фотографии од судијката, склона кон овој вид егзибиционизам. Канцеларијата на Дисциплинскиот обвинител на Врховниот судски и обвинителски совет на БиХ, веднаш почна истрага за утврдување на сите околности од овој скандалозен случај.

Канцеларијата потврди дека веднаш е поднесено барање за привремено оддалечување на судијата од работа, а се очекува Првостепената дисциплинска комисија да донесе конечна одлука за ова барање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1