Суспензија за играчот на Шкендија кој давеше судија


Дисциплинската комисија на ФФМ го суспендира Ардит Шаќири, фудбалерот на Шкендија кој физички се пресмета со судиите во финалето на Купот на Македонија.

Од него е побарана писмена изјава, исто како и од помошните судии на овој меч, по што ќе следи и конечната одлука околу казната на Шаќири.

Ардит влезе во жестока расправија со еден од помошниците на Александар Ставрев и го фати за „гуша”, а поголем инцидент спречи тренерот на Шкендија, Артим Шаќири

incident-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1