Свадба: Новинарката Снежана Лупевска вечерва се мажи – избраникот турски бизнисмен


Познатата новинарка, авторката на гледаната емисија КОД Снежана Лупевска вечерва прави свадба. Избраник на нејзиното срце е бизнисмен од Турција, Созен Ерџан.

lupevskaДвојката се запознала пред извесно време на семинар во Белград, каде Лупевска присуствувала како новинар – истражувач, а тој како член на Турската стопанска комора.

Љубовта растела од ден на ден и парот одлучи да стапи во брак.

Ерџан ке се пресели во Македонија и двојката ке живее во Скопје.

Редакцијата на МKnews им посакува многу срека и вечна љубов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1