Светна елката на плоштад – Скопје во новогодишно бело (Фото)


Белата 18-метарска елка, поставена на просторот пред МЕПСО, светна вчера вечерта. Ќе остане поставена до јануари. Скопје го доби комплетниот новогодишен изглед.

Ѕвездените неба се поставени насекаде иако на булеварот Илинден по некое е веќе прегорено и не свети.

Фото – Курир

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1