Светот гори !! мапа


 

Оваа фотографија ги прикажува температурите во светот. Снимката е за денешниот ден и јасно се гледа кои делови од светот се зафатени со топлотниот бран.

Жешко е секаде, но според агендата црвената боја ги означува деловите од светот кои имаат температура над 30 степени. Белата боја означува температура и до 50 степени.

Според фотографијата светот гори !!!

 

 

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1