Таблета со која ќе можете да живеете и до 120 години (видео)


Продолжувањето на животот на луѓето станува реалност. Научниците во Русија тестираат пилула која може да го стопира стареењето, а на луѓето да им овозможи да живеат и до 120 години.

pill apce

Научниците од Московскиот универзитет велат дека пилулата ќе влијае на митохондријата, дел од клетките кои се сметаат како клучни за стареењето.

Според нивните тврдења, пилулата би спречила разни болести кои се поврзуваат со стареењето и возраста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1