Tag Archives: dobitnik

Добил 338 милиони на лотарија – ќе им ја плати киријата на соседите (Видео)

Педро Квазеда (44) бил сиромашен човек, се додека не освоил 338 милиони долари, на американската лотарија “Powerball”. Сиромашниот имигрант од Доминиканската Република, кој живее во Њу Џерси, ги воодушевил своите соседи на кои им ветил дека на сите ќе им ја плати киријата за барем еден месец. Но набрзо по освојувањето на огромната сума на […]

______________________________________________________________________________________________________

Добил 52 милиони на лото, а незнаел – го барале месец дена

Месец дена откако беше извлечен добитникот на ,, Мега Милион,, лотаријата во Калифорнија не се знаеше кој е добитникот, ниту пак некој се пријави да ја подигне наградата од 52 милиони долари.

______________________________________________________________________________________________________

Британец на лото доби рекордни 190 милиони евра

Британец стана сопственик на 190 милиони евра откако неговиот тикет беше извлечен  од Европската лотарија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1