Tag Archives: doenje

Мајка од Њу Џерси ќе тужи откако нејзиното видео како го дои бебето се појавил во порно клип

Жена од Њу Џерси мислејќи дека придонесува за едукација на жените кои што треба да ги дојат своите деца, снимила видео со нејзината новородена ќерка, видео кое што некој го искористил како порнографски материјал, кој што бил споделен со илјадници корисници на јутјуб и останати социјални мрежи.

______________________________________________________________________________________________________

Се помалку мајки ги дојат своите деца – нема замена за мајчиното млеко

Ова е Светска недела на Доењето на глобално ниво. Манифестации ќе има од 1 до 7 Август во повеќе од 150 земји под слоганот “Разбирање на минатото – план за во иднина.”

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1