Tag Archives: dom

Крадци го обиле домот на Мартин Протуѓер – Да или Не?

Вчера вечерта бил обиен домот на Мартин Протуѓер, шефот на кабинет на премиерот Никола Груевски, јавува ОхридСкај од извори во МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Еве како со Фенг Шуи до повеќе пари

Фенг шуи техниката тврди дека со мало разместување во домот и ускладување на енергиите ќе си обезбедите подобра финансиска состојба. Еве што треба да направите.

______________________________________________________________________________________________________

Деца од дом биле робови на „Сваровски“

Со задоцнување од три до пет децении, утврдено е дека “нежните раце“ кои биле накитени со нараквици и ѓердани, всушност биле рачиња на деца од  домот за малолетници, “Свети Мартин” , кој се наоѓа во малиот град Швац, лоциран во близина на Инсбрук.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пронашол 50,000 пчели во ѕидовите на својата куќа

  Калифорниски фоторепортер, Лери Чен забележал рој на пчели како летаат околу неговата куќа, но се шокирал кога открил дека околу 50,000 од инсектите се сместиле во ѕидовите во неговата куќа, каде што направиле џиновска кошница.

______________________________________________________________________________________________________

Конкурс за места во студентските домови

Во тек е конкурс за доделување на студентски соби. Ви го пренесуваме во целост.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1