Tag Archives: doping

Фифа и допингот: Сомнителни речиси третина од фудбалерите?

Околу 35 проценти од фудбалерите користат додатоци во исхраната, поради кои можат да „паднат“ на анти-допинг тестот, предупредува ФИФА.

______________________________________________________________________________________________________

Американец падна на допинг тест, поради тоа што јадел храна која што содржела марихуана

Американскиот џудо брец Николас Делпополо е исфрлен од Олимпијадата откако паднал на допинг тестот. Се утврдило дека 23 годишниот Делпополе изел храна која ја испекол со марихуана.

______________________________________________________________________________________________________

Почна антидопинг контролата на ОИ – литванскиот дигач на тегови нема да оди во Лондон

Анти допинг агенцијата на Велика Британија објави дека започна тестирањето на спортистите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1