Tag Archives: gaza

Ужасна смрт: Обвинетите за шпионажа во Газа, стрелани па влечени со мотори низ улиците – Фото+Видео (+18)

Вознемирувачки слики и снимки постојано стигаат од Израел.

______________________________________________________________________________________________________

Ексклузивно за МКnews.MK: Газа отсечена од светот – затворени границите

По убиството на 16 војници за време на вечера, Египет и Газа комплетно ја затворија границата од двете страни – населението во Газа сега е комплетно во изолација и отсечено од светот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1