Ужасна смрт: Обвинетите за шпионажа во Газа, стрелани па влечени со мотори низ улиците – Фото+Видео (+18)


Вознемирувачки слики и снимки постојано стигаат од Израел. Шест лица кои биле обвинети дека се израелски шпиони биле стрелани, а потоа еден од нив егзекуторите го закачиле за мотор и го влечеле по улиците во Газа.

Немирите во појасот Газа се се поунтензивни, а злосторствата се побрутални. Вознемирувачки слики од ранети и мртви мажи, жени и деца го обиколуваат светот.

Егзекуцијата на шесте лица била извршена пред огромна маса од луѓе кои аплаудираат, одушевени што нивните непријатели се мртви.

На егзекуторите очигледно не им било доволно тоа што си ги извалкаа рацете со крв туку и зе изживувале со мртвите тела на егзекутираните лица.

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1