Tag Archives: holivud

Режисерот на Топ Ган имал агресивен тумор на мозокот – затоа одлучил да се самоубие

Тони Скот, режисерот на филмот Top Gun и Days of Thunder, се самоуби вчера скокајќи од мостот Vincent Thomas во Лос Анџелес. Режисерот на Топ Ган имал агресивен тумор на мозокот – затоа одлучил да се самоубие,велат извори блиски на починатиот.

______________________________________________________________________________________________________

Се самоуби режисерот на ,,Топ Ган,, – скокнал од мост во Лос Анџелес

  Тони Скот, режисерот на филмот Top Gun и Days of Thunder, се самоуби вчера скокајќи од мостот Vincent Thomas во Лос Анџелес.

______________________________________________________________________________________________________

Холивуд слабо го владее рускиот јазик

Кога руски обожаватели на американски филмови, гледаат во кино салите, како Холивуд ја прикажува нивната земја, понекогаш и трилерите истите тие ги доживуваат како комедија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1