Tag Archives: istraga

Меѓународен тим повторно ќе ја отвори истрагата за падот на „кингерот“

Авионската несреќаво која загина претседателот Борис Трајковски повторно на дневен ред. Истрагата повторно ќе биде отворена на почетокот од 2013 година, а ќе ја водат експерти од Америка, Германија, Хрватска, Србија, Македонија и Босна и Херцеговина.

______________________________________________________________________________________________________

Руски посвоени деца се фрлаат на ранч во Америка – Русија бара истрага

Руските власти бараа проверка на ранчот за кој се сомневаат дека американските семејства ги „фрлаат“ руските посвоени деца

______________________________________________________________________________________________________

Над 80 убиени и 80.000 раселени во Мјанмар, ОН бара истрага

Последните насилство во државата Ракајн беше силувањето на тамошна жена која била Будист, од страна на тројца Муслимани. На 3-ти јуни пак, засега неидентификуван извршител уби 10 Муслимани.  

______________________________________________________________________________________________________

Шариќ понудил 10,000,000 евра за ликвидација на Тадиќ и Дачиќ

Брутална освета нарачана од Јужна Африка Прочуениот нарко-бос Дарко Шариќ понудил, 10 милиони евра за убиство на шестмината најголеми државни функционери, кои пак најавија крај на неговата нарко империја.

______________________________________________________________________________________________________

Собарот на Папата останува под надзор

Паоло Габриеле, еден од најдоверливите луѓе на Папата, кој беше уапсен во мај за пласирање на доверливи документи во јавноста, ќе остане под надзор на полицијата на Ватикан.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1