Tag Archives: kastro

Фидел Кастро умира? (пак) – тврдат дека доживеал мозочен удар и е критично

Fidel Castro доживеал голем мозочен удар и е во многу критична состојба. Според ТМЗ и светските медиуми 86 годишниот поранешен лидеr на Куба едвај јадел, зборувал и не препознавал луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Кошаркарка исфрлена од Олимпијада – имала секс со момчето додека вежбала

Најдобрата кошаркарска репрезентативка на Бразил, Иијан Кастро Маркез, нема да настапи на ОИ во Лондон поради тоа што ги прекршила правилата на бразилската кошаркарска федерација и за време на подготовките се гледала со нејзиното момче.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1