Tag Archives: kolumbija

Земјотрес од 7.1 ја стресе Колумбија

Силен земјотрес од 7.1 степни по Рихтер ја стресе југозападна Колумбија околу 11.30 часот по локално време, на длабочина од 167 километри, со епицентар во близина на Ла Вега.

______________________________________________________________________________________________________

Колумбиски доктор обвинет за лажирање на смртта на 3 нарко-босови

Доктор од Колумбија им помогнал на тројца нарко-босови да не бидат уапсени со тоа што ја лажирал нивната смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 3 год дете од Kолумбија 2 дена заглавено во шахта

Три годишно момченце од Колумбија бил заглавен во канализациска шахта речиси два дена.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1