Видео: 3 год дете од Kолумбија 2 дена заглавено во шахта


Три годишно момченце од Колумбија бил заглавен во канализациска шахта речиси два дена.

Жанпјер Силвера Артета панично се држел за цевка додека канализациската вода се заканувала да го однесе во одводот. Родителите пријавиле ден претходно дека детенцето исчезнало откако со браќата си играло на улицата. Полицијата претпоставува дека момчето нашло отворена шахта и од љубопитност влегло да види што има кога водата го однела низ цевката.

Полицијата и пожарникарите го пребарале цело маало но ни трага од момчето. Пронајдено било дури 2 ден од потрагата.

,, ја видовме отворената шахта и два пати ја пребарувавме цевката, не ни можевме да претпоставиме дека водата го однела толку далеку, изјавиле од полицијата.

За среќа момчето е случајно пронајдено неколку блока подолу, акцијата за спасување била снимена.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1