Tag Archives: куќа

Пронајден мртов старец, а во неговата куќа нашле 7 милиони долари вредно злато

Откако Волтер Самаско Џуниор (69) починал во сопствениот дом во Карсон Сити, на своето конто во банката имал само 200 долари. Но, официјалните лица подоцна кои ја утврдиле неговата смрт, откриле во неговиот дом злато вредно од околу 7 милиони долари .

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Најстрашната куќа во светот

Најморничавата куќа изградена на едно рид покрај еден мотел, во која живеел еден од најпознатите филмски негативци стана икона на ужасот. Каде е сместена дрвената градба изградена во американски – викторијански стил?

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1