Tag Archives: let

Видео – како изгледа лет во прва класа

,,големи софи кои се претвараат во кревет, голем ТВ, слатки и шампањ, масажа столици, полн мини бар, оброци како да сте во ресторан, вино, метален прибор, тоалети со туш.,,

______________________________________________________________________________________________________

Од Лондон до Њујорк за 1 час – нов супер соничен авион – арно ама пробниот лет тотално фијаско

Вчера бил тестиран суперсоничен авион кој што може да го мине Атлантикот за помалку од еден саат. Министерството за одбрана на САД првично изјави дека пробниот лет бил успешен, леталото го нарекоа „Wave Rider“, затоа што всушност лета благодарение на ударните бранови на небото.

______________________________________________________________________________________________________

Патниците останале на аеродром бидејќи на вработените им истекло работното време

Австриска авио компанија, ноќта помеѓу саботата и неделата, на аеродромот во Братислава оставила 189 патници кои патувале од Тенериф до Виена, бидејќи на вработените им истекло работното време.

______________________________________________________________________________________________________

Фото – Не сакам да седам до црнец – еве како изреагирала стујардесата

  Непријатна случка при лет во Шпанија. Патничка одбила да седи до црнец и барала смена на седиштето по секоја цена. Оваа фотографија на интернет ја поставила патничка која била на летот додека настанала непријатната сличка. Еве како Mарианела Агуире ја раскажува случката.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1