Tag Archives: majmun

Бабата што ја упропасти иконата на Исус – бара хонорар за реставрацијата

Сесилија Хименез, бабата од Шпанија која ја упропасти иконата на Исус со неуспешен обид за реставрација сега бара да и се исплати хонорар.

______________________________________________________________________________________________________

Си го убил синот мислејќи дека е мајмун

Селанец од Непал по грешка го убил својот дванаесетгодишен син мислејќи дека е мајмун кој му ја крадел овошјето.

______________________________________________________________________________________________________

Мајмун случајно се обесил во зоолошка во Прага

Горилата по име Тату случајно се обесила денес во зоолошката во Прага, место каде што пред пет години дошла на овој свет. Тату настрадал утрово додека си играл со јажињата за нишање во кафезот, изјавил директорот на зоолошката Мирослав Бобек.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Забрането е пушење во просторијата, освен ако не сте Мајмун!

Нервозен си, депресивен ? Запали си едно цигарче и се ќе биде О.К., глупост невидена, но со децении функционира, прво кај луѓето, а сега и мајмуните решиле да „арчат тутун“. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1