Tag Archives: meksiko

16-годишно момче платен убиец – досега убило 50 луѓе

Мексиканското обвинителство потврди дека покренало истрага против 16 годишник кој е осомничен за убиство на 50 луѓе објави Ројтерс.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Погледенте групно затворско венчавање: Си живееја среќно до крајот на казната

Повеќе од стотина двојки се венчаа на 24 август на заедничката церемонија, во еден мексикански пограничен затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Сменети сите полицајци од аеродромот во Мексико – 348 на број

Полицијата во Мексико повеќе не им верува на своите службеници – дел од нив шверцувале кокаин. Поради инцидентот кој се случи на 25 јуни, кога еден од вработенените уби тројца негови колеги, федералната полиција, замени вкупно 348 полицајци кои го обезбедувале меѓународниот аеродром во главниот град на Мексико.

______________________________________________________________________________________________________

Во Мексико убиен градоначалник и неговиот помошник

Во мексиканската држава Сан-Луис-Потоси, убиен е неодамна избраниот градоначалник на градот Матехуала, Едгар Моралес Перез.

______________________________________________________________________________________________________

Пак се појави птичјиот грип – Мексико прогласи вонредна состојба

  Владата на Мексико прогласи национална тревога поради новите случаи на птичји грип во земјата. Заразени се 1.7 милиони кокошки, 870.000 се мртви.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1