Tag Archives: наследство

Синот на Аркан бара имот од Цеца!

Михајло Ражњатовиќ (36), најстариот син на убиениот Жељко Ражњатовиќ Аркан, ја поништил наследничката изјава, со која во март 2000 год. се согласил дека целиот имот ќе и припадне на пејачката Цеца Ражњатовиќ (38), и го бара својот дел од татковиот имот, пишува белградски  „Ало!“.

______________________________________________________________________________________________________

Младите чекаат наследство за да имаат за пензија: Мама и тато ќе ми остават доволно неморам да штедам

Младите ширум светот кои што ја имаат среќата да нивните родители им обезбедат квалитетен живот и кои што израснале во текот на Големата рецесија очигледно не научиле, а не ни сакаат да знаат за тоа како да стигнат до парите преку работа.

______________________________________________________________________________________________________

Холивудски продуцет оставил 125 милиони долари на град во Индијана

Жителите на еден град во Индијана кој беше силно погоден од рецесијата во 2008 година, сега може полесно да дишат, а работите би можеле да се движат многу поглатко, откако продуцентот Дејвид Гандлач, го оставил целото свое лично наследство на градската фондација, која се залага за округот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1