Tag Archives: navivaci

Чкембарите се судрија со полицјата, дел завршиле во болница

Дел од навивачката група на фудбалскиот клуб Пелистер, „Чкембари“ завршиле во болница по судирот кој што го имале со полицијата на денешниот натпревар со Вардар, пренесува МКД.МК. Судирот се случил на патот од Железничката станица до Арената „Филип Втори“.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 3 навивачи на Вардар и полицаец повредени, демолиран воз – ги нападнале 40 насилници

Тројца навивачи се повредени, а демолиран е вагонот откако група од 30 до 40 насилници ги нападнала со камења. Навивачите со воз се враќале од натпревар во Кичево.

______________________________________________________________________________________________________

„Македонија е грчка“ на стадионот во Струмица

Педесетина навивачи вчера на грчкиот фудбалски клуб ПАОК, на стадионот во Струмица извадија транспарент на англиски „MACEDONIA IS GREEK“(„Македонија е грчка“). Освен тоа, ја демолирале и трибината, од што биле искршени 40 столчиња.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хулиганска пресметка пред натпреварот Железничар-Марибор

Нереди по улиците на Сарајво. Масовна тепачка помеѓу навивачите на Железничар и Марибор. Двајца се повредени. Словенците скандирале „Слободан Милошевиќ“.

______________________________________________________________________________________________________

Фалангата се подготвува за Олимпијада – нова верзија на ,,излези момче,,/ Видео

Се подготвуваме за олимпијада – расте адреналинот и желбата повторно да славиме на плоштадот Македонија. На youtube осамна нова верзија на ,, излези момче,, .

______________________________________________________________________________________________________

Ирците најдобри навивачи

Европската фудбалска асоцијација излезе со соопштение дека ќе има специјална награда за ирските навивачи кои што на ЕП во Полска и Украина покажаа како треба да се бодри својот национален тим.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1