Tag Archives: oko

Криминалец истетовиран на очното јаболко (Фото)

Криминалецот Џејсон Барнум (37) е осуден за грабеж на куќа и кражба на автомобил за да купи хероин, а обвинет е за обид за убиство на полицаец. Во целиот случај дополнително го сврте вниманието на јавноста заради тетоважата што ја има на целото лице, главата и на очното јаболко на десното око.

______________________________________________________________________________________________________

Вистинско чудо: Слепа жена прогледа – вградено и е првото бионичко око

За прв пат во историјата научниците успеаа да и го вратат видот на слепа жена, имплатирајќи и Бионичко око.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ќе може да фотографираме со трепкање на очите ?!?

Замислете визир што ќе ги следи вашите очи, ќе се фокусира каде и да погледнете, а потоа фотографира кога два пати ќе трепнете со окото .Ова е новата идеја на ИРИС, концепт на Мими Зоу.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1