Tag Archives: отров

Пајак каснал човек – добил ерекција – сега се испитува отровот од пајакот како лек за импотенција

  Токсинот кој го испушта пајакот од Бразил, Пхонеутрија Нигривентер, е во состојба да се избори со проблемот еректилна дисфункција за 20 минути од влегувањето во организмот.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте опасен токсин се крие во детските играчки

Опасен токсин под име „кадмиум“ е токсичен метал кој според експертите го има во организмите кај децата, а тоа значително им прави потешкотии во учењето.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Слатка мизерија – затруен свет! Вака започна труењето на луѓето ширум светот!

Аспартамот се наоѓа во повеќе од 6 илјади производи: во црниот сок, газираните пијалоци, гумите за џвакање, сладоледи, овошни сокови.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1