Tag Archives: pajak

Внимавајте: Струмичанец каснат од пајак „Црна вдовица“ – во тешка состојба пренесен во Скопје

Струмицанец бил каснат од инсект, пајак, за кој подоцна е утврдено дека станува збор за „Црна вдовица“. Каснување од овој вид пајак може да е смртоносно доколку навреме не се реагира. Пациентот е згрижен во болницата во Струмица, но во исклучително тешка состојба е веднаш пренесен во Скопје, на клиниката за Токсикологија каде лекарите успеале […]

______________________________________________________________________________________________________

Што се еден „Пикок“ пајак треба да направи за да го освои нејзиното срце! Но доколку не успее…

Овој вид на пајак танцува специјално за неговата девојка со цел да ја импресионира за да може подоцна да се пари со неа. Доколку и се допаднат боите и движењата таа ќе се спари со него и ќе си замоне, но доколку тој не успее „да го освои нејзиното срце“ таа ќе го убие и […]

______________________________________________________________________________________________________

Пајак каснал човек – добил ерекција – сега се испитува отровот од пајакот како лек за импотенција

  Токсинот кој го испушта пајакот од Бразил, Пхонеутрија Нигривентер, е во состојба да се избори со проблемот еректилна дисфункција за 20 минути од влегувањето во организмот.

______________________________________________________________________________________________________

Откриен нов вид на пајак со огромни канџи

Биолози во пештера во јужен Орегон пронашле до сега непознат вид пајак. Научниците соопшиле дека пајакот е со големина од 7 – 10 сантиметри и има светла кафеава боја, а веруваат дека постојат и други слични видови во околните пештери.

______________________________________________________________________________________________________

Пајак живеел во увото на Кинескиња! Фото

Увото на една Кинескиња било дом на пајак цели 5 дена.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1