Tag Archives: патник

Слеп патник испаднал од авион

Унаказено тело на човек на возраст од 30 години, е пронајдено на хаубата на автомобил во лондонскиот кварт Мортлејк, а првите наводи од истрагата, покажуваат дека најверојатно станува збор за слеп патник кој што испаднал од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Тело на слеп патник пронајдено меѓу тркала од авион

Тело од слеп патнил е најдено денеска на аеродромот во Лондон Хитроу по слетување на авион од „Бритиш ервејс“ од Кејптаун во Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1