Tag Archives: патници

Хаос на италијанските аеродроми, патниците заглавени на терминалите

Италијанската компанија “Винд Џет“, која е во сериозни финансиски проблеми, ги суспендираше сите свои летови и стотици патници останаа блокирани на аеродромите.

______________________________________________________________________________________________________

Патниците останале на аеродром бидејќи на вработените им истекло работното време

Австриска авио компанија, ноќта помеѓу саботата и неделата, на аеродромот во Братислава оставила 189 патници кои патувале од Тенериф до Виена, бидејќи на вработените им истекло работното време.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1