Tag Archives: pravila

Во Северна Кореа има пици, а жените почнаа да носат панталони?

Најголемата вест во Северна Кореа изминативе неколку дена не е некоја нуклеарка или тестирање на нова ракета, туку веста дека во Пјонгјанг има жени кои почнале да носат панталони.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајни правила да се чудиш!

Доколку со автомобил минете низ кал и притоа извалкате некој минувач, следува казна, а доколку го испрскате само со вода ќе минете неказнето.

______________________________________________________________________________________________________

Мајкл Фелпс ќе ги изгуби медалите поради рекламирање на Луј Витон?

Фотографиите во кои Фелпс позира за кампањата на Луј Витон се појавија на Твитер на 13 август, што е доволна причина на Американскиот пливач да му бидат одземени четирите златни и двете сребрени медали кои ги освои на олимпијадата во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Ако не си изедеш се’ ќе си платиш казна – Правило на ресторан во Саудиска Арабија

Постои ресторан во Саудиска Арабија каде не се фрлаат многу остатоци од храна. А причина за тоа се казните кои гостите треба да ги плаќаат доколку не изедат се’ што нарачале.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1