Tag Archives: presuda

Италијанските судови осудија 23 припадници на ЦИА

Највисоката судска истанца во Италија ја поддржа одлуката на пониските судови со која се осудуваат 23 државјани на САД, поради киднапирање на осомничени за тероризам.

______________________________________________________________________________________________________

Апелација потврди – 14 год казна затвор за Игор Спасов

Скопскиот апелационен суд ја објави пресудата по жалбата на адвокатите на обвинетиот полицаец Игор Спасов, кој беше осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски на плоштадот Македонија при прославата на изборната победа.

______________________________________________________________________________________________________

100 евра за навреда на фејсбук – Паднаа првите пресуди во Македонија

Отсега внимавајте што ќе постирате на социјалните мрежи. Во Македонија паднаа првите пресуди за заканувачки пораки, пренесува Дневник.

______________________________________________________________________________________________________

Професорот од Драчево обвинет за педофилија доби ослободителна пресуда

  Кривичниот суд денеска утврди дека нема елементи кои можат да докажат дека професорот Јордан Илиевски, од гимназијата во скопско Драчево извршил обљуба над малолетно лице.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1