Апелација потврди – 14 год казна затвор за Игор Спасов


Скопскиот апелационен суд ја објави пресудата по жалбата на адвокатите на обвинетиот полицаец Игор Спасов, кој беше осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски на плоштадот Македонија при прославата на изборната победа.

Според информацијата објавена на веб сајтот на Кривичниот Суд, апелација ја отфрлила жалбата на Спасов и ја потврдува пресудата на основиниот суд од 14 години затвор.

Ова е линк до обвинението по кое му се судеше на Спасов.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1