Tag Archives: приведени

Демонстранти се обиделе да ја „уапсат“ Кондолиза Рајс

Припадниците на антивоеното движење „Коид пинк“ изјавиле дека сакаат да ја уапсат Рајс, бидејќи му била советник на Буш за национална безбедност, во времето кога започна војната во Ирак.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 46 стриптизерки незаконски играле „во скут“ во западна Македонија

Во заедничка акција на полицијата и Управата за јавни приходи и Пазарната инспекција во четири угостителски објекти затекна 46 женски лица кои незаконски работеле како танчерки и придружнички на гостите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1