Tag Archives: проститутка

Некогашната прва дама на Германија, не сака да ја „гуглаат“ како проститутка

Сопругата на поранешниот германски претседател Кристијан Вулф, Бетина, се брани од злите гласини за своето минато. Нејзиниот адвокат Гернот Лер на почетокот на месецов подигнал тужба против интернет пребарувачот „Гугл“.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поранешна европска шампионка во гимнастика сега заработува од проституција

Поранешната европска шампионка во гимнастика, Романката Флоареа Флорика Леонида (25) последниве години својата егзистенција ја обезбедува со проституирање.

______________________________________________________________________________________________________

Хотелиер ќе одговара поради дискриминација, одбил да и изнајми соба на проститутка

Хотелската индустрија во Австралија сериозно ја разнишала одлуката на судот кој истакнал дека била извршена дискриминација врз една проститутка, бидејќи сопственик на мотел одбил да и изнајми соба во која таа би ги давала своите услуги.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1