Tag Archives: птици

Прилепчани ќе уживаат во „Рајска Градина“ од ретки и егзотични птици

„Рајска градина“ со неколку видови егзотични птици сместени во соодветни кафези денеска беше отворена во Паркот на револуцијата во Прилеп.

______________________________________________________________________________________________________

Принудно слетани два авиони на скопскиот аеродром поради птици

Вчера попладнето два авиони поради потешкотии при полетувањето кои ги предизвикале јато птици биле принудно приземјени на скопскиот аеродром, подврдуваат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Стотици гулаби исчезнаa во “птичјиот Бермудски триаголник”

Стотици гулаби тркачи исчезна над Североисточна Англија, поради што и оваа облас е наречена „птичји Бермудски триаголник”, пренесува Дискавери њуз.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1