Tag Archives: scena

Видео: Нервен слом среде концерт – пеачот полуде на сцена

Фронтменот на позната група Green Day на сцената на iHeart шоуто во Лас Вегас доживеа нервен слом во живо.

______________________________________________________________________________________________________

БОРО И МИКИ – По 30 години се најдоа на „Охрид фест 2012“

Македонскиот бизнисмен Боро Борозан на „Охрид фест“ си најде стар другар, со кого не се имаа видено 30 години.

______________________________________________________________________________________________________

Крис Заферидис – ,,Лош,, грчки новинар ја провоцираше Калиопи!

Многу лош новинар од мојата земја, Грција ја праша за нејзината национална припадност, а таа му дојде поблиску и му одговори- јас сум македонка, но ти еве избери си име! Фантастичен одговор, навистина, искрено вели Крис.

______________________________________________________________________________________________________

Охрид фест зад сцената: ЏАФЕР- не ми давај поени, тоа не ми треба!

Дека пеачите, како и другите уметници, се напати, нелогични или несфатливи, сведочи и следниов пример.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1