Tag Archives: sovet

Рамен стомак на лесен начин – дома направена „Sassy“ вода

Ова не е еден еден од производите што чинат цело богатство, всушност станува збор за обична вода збогатена со билки кои што се одлични борци против масните наслаги. Нутриционистот Синтија Сас чиј пронајдок е овој пијалок, вели освен тоа што ги топи килограмите одлично делува на целиот организам.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ако сакаш да ја тепаш жената легално – стани муслиман

Pat Robertson, контраверзниот американски ТВ водител му порачал на гледач ако сака легално да ја тепа жената да стане муслиман. Ова е само уште една во низата контраверзни изјави на водителот.

______________________________________________________________________________________________________

Генијален совет – Видео еве како најлесно да одвоите жолчка од белка

  На ова видео е прикажан експресен и едноставен – генијален совет како најлесно да ги разделите белката и жолчката од јајцето и тоа без нималку мака.

______________________________________________________________________________________________________

Пијте вода за да ја смирите главоболката

Се чини дека научниците пронајдоа ефикасен начин за смирување на непријатните главоболки. Доколку патите од силни болки во главата, оставете или намалете ги таблетите и пијте вода.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1