Tag Archives: transparent

Ги шокирал туристите: Скокнал од балкон со транспарент против премиерот (Видео/Фото))

Марсело ди Финисио на куполата пристигнал со цел да протестира против италијанскиот премиер Марио Монти. Ја прескокнал оградата и на една ивица го поставил транспарентот.

______________________________________________________________________________________________________

Навивачите на грчки „ПАОК“ си отишле голи, а изеле и ќотек – ФОТО

  ,,Тоа ги испровоцирало домашните навивачи, по што следувало и ќотек врз Грците. И не само тоа, навивачките маици на симпатизерите на „ПАОК“ им биле одземени, па местото го напуштиле голи.,,

______________________________________________________________________________________________________

„Македонија е грчка“ на стадионот во Струмица

Педесетина навивачи вчера на грчкиот фудбалски клуб ПАОК, на стадионот во Струмица извадија транспарент на англиски „MACEDONIA IS GREEK“(„Македонија е грчка“). Освен тоа, ја демолирале и трибината, од што биле искршени 40 столчиња.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1