Tag Archives: тужба

Директор носел стриптизети како награда – еден од менаџерите го тужел и добил оштета

Најголемата компанија за пијалоци во Латинска Америка ,, Амбев,, мора да исплати 25 000 долари оштета на свој вработен, кого го присилувала да присуствува на забави на кои биле поканети локални проститутки и стриптизети.

______________________________________________________________________________________________________

Маж се здобил со „фрактура“ на пенисот откако испил апче за ерекција

Дваесет и девет годишен маж го тужи производителот на додатокот за подобрување на сексуалната активност тврдејќи дека тој му предизвикал „фрактура“ на пенисот во застрашувачки инцидент кој се случил во еден мотел минатата година.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал во МНР: Дипломат тужи поради дискриминација зашто бил геј!

Висок функционер во македонското МНР поднел тужба за мобинг зашто поради сексуалната ориентација не можел да напредува во кариерата, објавува весникот Вест.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1