Tag Archives: vardar

Скандалозно Вардар казнет 10.000 евра од УЕФА – Филип 2 бил просечен стадион

Поради употреба на пиротехнички средства, петарди, ласери, но и продажба на алкохол во рестораните кои се во Градскиот парк пред Јужната трибина пред мечот со БАТЕ , Дисциплинската комисија на УЕФА го казни Вардар со 10.000 евра, објави порталот Спорт.

______________________________________________________________________________________________________

Почнаа да се градат сплавовите на Вардар

Почна изградбата, донесена е градежна механизација. Според информациите изградбата стартувала за едниот од двата предвидени бродови на Вардар. Од Град Скопје велат дека на фирмата “Фаланга” им издале одобрение за градба но нема повеќе детали.

______________________________________________________________________________________________________

Жена сакала да се удави во Вардар зошто го фатила мажот како ја изневерува

41 годишна скопјанка испила апчиња за смирување и се фрлила во реката Вардар во обид да се самоубие.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 3 навивачи на Вардар и полицаец повредени, демолиран воз – ги нападнале 40 насилници

Тројца навивачи се повредени, а демолиран е вагонот откако група од 30 до 40 насилници ги нападнала со камења. Навивачите со воз се враќале од натпревар во Кичево.

______________________________________________________________________________________________________

ЕЕЕЕЕ..БАТЕ !!! – Вардар елиминиран од ЛШ, по ремито со Бате Борисов

Вардар не успеа да ги продолжи своите настапи во квалификациите во најелитното фудбалко натпреварување Лигата на шампиони, откако беше елиминиран од страна на Бате Борисов во второто претколо во квалификациите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1