Tag Archives: vencavka

Смрт на денот на венчавката: Младоженец настрадал за време на свадбената церемонија

Бразилецот Фабио Џеферсон (33) настрадал за време на свадбената веселба кога паднал врз стакло од пивска чаша и ја пресекол главната артерија која поминува низ ногата од што искрварил до смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Бред и Анџелина ќе се венчаат овој викенд

  Актерот Бред Пит и ѕвездата Анџелина Џоли најверојатно ќе се венчаат многу порано од најавуваното. Се претпоставува дека тоа ќе се случи во текот на викендот, на имотот на двојката во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1