Tag Archives: vesnik

Брука новинарска – Австриски весник лажирал слика од Сирија

Најголемиот австриски весник ,,The Kronen Zeitung,, кој го читаат три милиони луѓе овјавил фотографија од Сирија на насловната страница.

______________________________________________________________________________________________________

Епа ајде пробајте вие да кликнете овде !!

Што да направите ако во печатено издание на весник наидете на реченица ,,кликни овде,, ова не му било јасно ниту на еден читател кој ја сликал грешката и ја објавил фотографијата на фејсбук. Фотката стна хит.

______________________________________________________________________________________________________

Меси ќе го тужи весникот Кепес спорт

Аргентинецот Лионел Меси е лут поради, како што тврди, лажното интервју со него објавено во шпанскиот весник „Кепес спорт“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1