Tag Archives: vozac

Обезбедувањето на МНР претепало скопјанец

Денеска, околу 12 часот, на улицата Даме Груев на паркингот пред МНР вработен во министератвото како обезбедување претепал скопјанец, кој сакал своето возило да го паркира на паркингот за службени возила, објави Плусинфо.

______________________________________________________________________________________________________

Тарабунов избегна смрт – возачот задремал на волан – запали свеќа во црква

Познатиот пеач Александар Тарабунов – Тара за влакно избегнал смрт откако враќајќи се од концерт во Ресен, возачот задремал на волан.

______________________________________________________________________________________________________

Обновено: 3 загинати и 1 повреден – возач влетал во публика за време на автo трка на Тара

Три лица им подлегнаа на повредите здобиени  кога автомобил учесник во трка на Тара излета од патеката и удри во публиката. Доцна попладнево на повредите им подлегнала и 27 годишната Јована Тршиќ.  Едно лице загина уште на самото место, а втората жртва починала непосредно откако била хоспитализирана во ужичката болница. 4 повреден е тинејџер – […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Вака изгледа живот на возач на Формула 1 во 106 секунди

Постојат само 24 возачи на Формула еден кои се главни ликови во автомобилската индустрија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1