Tag Archives: zatvoreni

Руска подземна секта држела деца затворени во темни ќелии 10 години

Руска подземна секта која буквално живеела под земја со цел да го прекине секој можен контакт со светот, криела 27 деца во темнина, во подземните ќелии, речиси повеќе од една декада, изјави јавниот обвинител.

______________________________________________________________________________________________________

Затворени пола улици во Скопје поради Илинден

По повод свеченостите што во рамките на програмата од “Десет дена крушевска република“ утре, четврток – 2 август во Скопје ќе има изменет сообраѓаен режим.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1