Затворени пола улици во Скопје поради Илинден


По повод свеченостите што во рамките на програмата од “Десет дена крушевска република“ утре, четврток – 2 август во Скопје ќе има изменет сообраѓаен режим.

Односно во периодот од  10 до 12 часот затворени за сообраќај ќе бидат следните улици:

ул “Димитрија Чупоски“ –  од крстосницата со ул.  “Даме Груев“ и ул. “ Васил Главинов“  (од кај Палома Бјанка) до крстосницата со ул. “11 Октомври“.

Потоа, затворена ќе биде и ул.  “11 Октомври“ ( кај Собранието на РМ) до крстосницата со булеварот “Кочо Рацин“ (кај зградата на Црвениот крст),

сообраќајот нема да се одвива и по улицата  “Васил Аџиларски“ и тоа од крстосницата со улицата “Кеј 13 Ноември“ (кај хотелот Холидеј Ин) до крстосницата со ул. “ 11 Октомври“.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1