Tag Archives: zmii

Сакал да се качи во авион со 27 змии – уапсен е

Бразилец беше уапсен на интернационалниот аеродром во Орландо, поради тоа што сакал да прошверцува 27 змии и да ги продаде во својата родна земја.

______________________________________________________________________________________________________

Во Преспа се иживуваат со водни змии – Фото како е убиена една од нив на плажа

Оваа „мирна“ змија, имаше судбина прво да си поиграат со неа и да им ја даваат на децата да се престрашат и да се фотографирата со неа. се најде еден „паметен“ од плажата и бргу бргу ја уби, со силен стисок на прстите во главата.

______________________________________________________________________________________________________

Загреб: Од славината им излегуваат змиски животинки (Видео)

Граѓаните во Хрватска се плашат да се тушираат и да ја пијат водата, но, од водовод и канализација велат да си стават мрежички и опасност немало да има.

______________________________________________________________________________________________________

Болест – Луди змии! – е уште тоа ни фалеше!

Змии со психички нарушувања, ова е ново. Научниците открија нова необична појава кај одреден вид змии – најчесто кај боата и питонот. Се однесуваат како да се пијани, икаат, долго време зјапаат во една точка и се врзуваат (самите себеси) во чвор.

______________________________________________________________________________________________________

ЕКСКЛУЗИВНО: Богатството на Цар Самуил спие во подземни пештери на Островот?!

,, Преспанци за ова мошне мистериозно место шират разни легенди, најмногу дека тука има неброено богатство во ковчези преполни со злато , дијаманти и скапоцени камења, кои биле на Цар Самуил, но сите копале површно и никој не нашол такво нешто. Според мене, целото тоа богатсво спие некаде во овие подземни пештери.,, Македонија има само […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1