Тања Савиќ доживеа вистински пекол: Сопругот и го скинал пасошот


Поради бројните афери кои ги снајдоа во изминатиот период, пејачката Тања Савиќ и нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ буквално побегнаа за Австралија. Иако купиле авионски карти за Австралија каде требаше да заминат на  15-ти февруари, тие ненадејно го сменија датумот на поаѓање, пренесуваат српските медиуми.tanja-savic-1364600514-288990

Како што дознаваат српскиот портал „Стар“ малку недостасувало пејачката да не полета за Австралија, бидејќи на аеродромот Никола Тесла имало вистинска драма. Тања во пасошот немала виза за Австралија бидејќи Душан за време на една од нивните кавги и го искинал документот.

Таа во меѓувреме извадила нова пасош, но не и виза.

-Тања и Душан со синовите застанаа во редот за чекирање. Се изгледаше одлично се додека контролорот не ја праша пејачката каде и е визата за Австралија. Тогаш таа и маж и се збунија и ја раскажаа приказната – изјавил извор кој присуствувал на сцената на аеродромот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1