Телефонски разговор Груевски – Заев – еве ги деталите


gruevskizaevПремиерот Никола Груевски телефонски му ја честитал победата на Зоран Заев на внатрепартиските избори во СДСМ, дознава Press24 од извори во кабинетот на претседателот на Владата.

Според информациите, Груевски на Заев му посакал добро здравје и мудрост во работата.

Согласно претходно востановената пракса за средба на премиерот со лидерот на опозицијата Груевски го поканил Заев на зеднички состанок кој според извори на Press24 во Владата, ќе се одржи на 6 јуни во 13 часот на Илинденска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1