Темната страна на протестите во Киев – Снимки за кои светот премолчи!


neonacisti-ukrajina-foto-printscreen-yt-1393924549-455591Постои некое непишано правило, дека најчесто она што го прикажуваат медиумите не е во согласност со она што се случува во реалноста. И хаосот во Киев, не е исклучок од ова правило.

Идеализираната слика која западните медиуми и ја прикажаа на светот за херојската борба на киевските демонстранти, дефинитивно ќе се промени откако ќе ги погледнете шесте видеа во продолжение, кои не беа толку експлоатирани по медиумите.

1. Демонстрантите во Киев со молотови коктели палат полициски службеник

2. Борците за слобода брутално со палки претепуваат човек додека тој лежи на земја

3. Неонацистите маршираат низ Киев прикажувајќи ги своите амблеми

4. Александар Муичко се заканува дека ќе се бори против Евреите, комунистите и руските ѓубриња до крајот на својот живот

5. Ајде земете ми го оружјето….ако смеете!

6. Членовите на Десниот сектор: “Слава на нацијата”, “Смрт за непријателите” и “Украина за Украинци”

Kurir-info.rs

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1