Рамен стомак на лесен начин – дома направете си сами „Sassy“ вода


Ова не е еден еден од производите што чинат цело богатство, всушност станува збор за обична вода збогатена со билки кои што се одлични борци против масните наслаги. Нутриционистот Синтија Сас чиј пронајдок е овој пијалок, вели освен тоа што ги топи килограмите одлично делува на целиот организам.

И приготвувањето е едноставно : една кафена лажичка корен од ѓумбир, 1 свежа краставица(излупена и исечката на тенки парчиња),1 свеж лимон исто така исечкан на тенки парчиња, 12 листови мента. Овие состојки ги ставате во 8 чаши вода.

Пијалокот се остава во текот на ноќта, за тоа време секоја состојка има свој придонес за  магијата на Sassy водата. Пијалокот се кунсумира следниот ден. Има пријатен вкус и освежувачко дејство. Комбинирана со умерена физичка активност водата ќе ви помогне да дојдете до рамен стомак, без притоа да се изгладнувате.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1